Poštovní muzeum

Navštivte pošty od 16. století do současnosti. Ožijí před vámi poštovní služebny a úřadovny, rozjedou se vozy s dopisy, začnou svištět razítka...Unikátní expozice

Nechte se zlákat na výlet historií poštovnictví, na který Vás zve vyšebrodská pobočka Poštovního muzea (nacházející se v barokním opatství kláštera) svou expozicí dějin pošty v českých zemích od roku 1526 do součastnosti.Prohlídková trasa, zahrnující téměř 2000 m2, zachycuje poutavým způsobem vývoj poštovních služeb a jejich proměnu. K tomu je využito velké množství autentických předmětů včetně poštovních stejnokrojů, štítů, schránek, pokladen a telekomunikačních přístrojů, dokumentujících každodenní poštovní provoz. Historii poštovní dopravy představuje unikátní sbírka kočárů, saní a poštovních vozů.

Letní poštovní detektivka

Čmuchat, slídit a čenichat v muzeu mohou děti i dospělí. Vyšebrodské strašidlo se letos opět probudilo po zimním spánku a mezi exponáty muzea hledá proradnou kočku, která dělá v muzeu samé neplechy. Naštěstí mu pomáhá poštovní holub Emil, zkušený fotograf. Ale které fotografie v albu jsou z muzea a kde se duch kočky ukrývá, už musí návštěvníci zjistit sami. Kdo úkol splní, toho čeká u pokladny razítko na osvědčení poštovního detektiva a odměna.

 

Další tipy na výlet

Sdílení informací
Sdílet na Facebooku
Doporučit známému
Vytisknou článek
Navigace
48° 37' 14,6", 14° 18' 26,6"
747 m od Infocentra
Údaje
Klášter 136, 382 73 Vyšší Brod

+420 954 401 297
postovni.muzeum@cpost.cz
http://www.postovnimuzeum.cz
Otevírací doba v tomto měsíci