Historické centrum

Historické centrum města Vyšší Brod  • Historická radnice - budova historické radnice se nachází v samtném srdci centra města. V současntosti je útočištěm všech návštěvníků Vyššího Brodu, je totiž sídlem informačního centra. Radnice, zmiňovaná poprvé v roce 1525, je jediným zbylým domem z prostřední řady náměstí zničené požárem v roce 1597. Starosta zde úřadoval do roku 1947. Nesloužila ale pouze vyšebrodským konšelům, nacházel se zde i byt hlásného nebo obecní vězení
  • Kostel sv. Bartoloměje - Další dominantu centra Vyššího Brodu, původně raně gotický farní kostel sv. Bartoloměje, který byl během staletí postupně přestavěn, naleznete v jeho horní části. 
  • Kašna se sochou sv. Floriána - Jen pár kroků od kostela Vám příjemný odpočinek ve stínu vzrostlých stromů nabídnou lavičky u kašny se sochou sv. Floriána, patrona všech hasičů, z druhé poloviny 19. stol. 
  • V dolní části náměstí si můžete prohlédnout středověký pranýř se sochou sv. Barbory na vrcholu nebo kámen opracovaný tím nejlepším kameníkem, samotnou přírodou, který byl vyzdvižen z Čertových proudů. Hned nad vltavským kamenem se nachází v nedávné době restaurovaná socha sv. Jana Nepomuckého.

 


Další tipy na výlet

Sdílení informací
Sdílet na Facebooku
Doporučit známému
Vytisknou článek
Navigace
48° 36' 53,8", 14° 18' 42,9"
30 m od Infocentra
Údaje
Náměstí, Vyšší Brod

Otevírací doba v tomto měsíci