Lipeni budou na plavidle i létat

Autor: Jan Straka, MěKZ | Zveřejněno: 30.8.2017 - 00:00 | Zhlédnuto: 1621x

Jednou z posádek, která se v sobotu 2. září se svým plavidlem pustí do souboje s vltavskými jezy, je i spolek Lipen. Lipeni pojedou už po desáté a dle jejich slov se máme na co těšit!


Letos se budou dít na Vltavě věci

Často už v předvečer plavby, tedy v pátek, se ve vyšebrodském kempu Pod Hrází začínají dít věci. Někteří se s podivnou hromadou zdánlivě nesouvisejících předmětů dostaví na místo a začnou jako mravenečci snášet a spojovat vše dohromady. Takhle to každý rok dělají i Lipeni, kteří to mají z Lipna nad Vltavou do "Vyšáku" jen kousek. Že se máme na co těšit, víme z minulých ročníků Plavby kurziózních plavidel. Tihle borci nápady nešetří. Není tedy divu, že už se i oni v minulosti objevili na nejvyším stupni při vyhlašování výsledků. 

Nebudou jen plout, ale i létat

Podle informací z tábora těchto tradičních účastníků se v sobotu budou dít na Vltavě věci. Tajúplné plavidlo Lipenů bude prý i létat. I když dobře znají omezení výšky plavidel kvůli lávkám na 1,8 metru, letos si s tím hlavu nelámali, jak se svěřil Českokrumlovskému deníku jeden z nich, Jan Lupták. "My budeme mít plavidlo vysoké 2,5 metru, jezy a mosty nebudeme splouvat, my je budeme přelítávat." Vypadá to, že se přihlížející nebudou stačit divit!

Startuje se ve 13.27

Plavidla vyplují na svou pouť z vyšebrodského kempu Pod Hrází do Rožmberka přesně ve 13.27 hod. Před startem ale ještě každý musí předvést scénku, která je součástí hodnocení každého plavidla. A že by se někdy nemuseli za takové výkony stydět ani v národním! Všichni by měli být napozoru, hodnoti plavidla mohou i diváci.

Po celý den je připraven bohatý doprovodný program: spousta kapel, soutěží nebo dětský koutek.

Podrobný program 45. plavby

Foto: Jindra Longauerová

Sdílení