Blahodárné ovzduší spolu s bizony lákají na Vyšebrodsko

Autor: Jan Straka | Zveřejněno: 27.6.2017 - 00:00 | Zhlédnuto: 4141x

Vyšebrodsko proslavila specifická vzdušná proudění mající blahodárné účinky, které předčí leckteré vzdušné lázně. Nejlepší lokalitou pro nadýchání se doslova léčivého vzduchu je Kraví hora nad Vyšším Brodem. Na stezce vedoucí okolo ní navíc můžete stanout tváří v tvář majestátnímu stádu bizonů.


O léčivých účincích ovzduší na Vyšebrodsku se ví už dlouhá léta, několik desítek let fungovala na úpatí Kraví hory plicní léčebna. V posledních letech provedla v této lokalitě skupina odborníků několik měření, která prokázala vysoké hodnoty nasycení ovzduší balzamickými silicemi, a právě ty stojí za jeho léčebnými účinky.

Stezka vedoucí okolo Kraví hory nenabízí „jen“ léčivé působení na vaši dýchací soustavu. Při procházce nebo projížďce na kole vás čekají neopakovatelné výhledy do mystické šumavské krajiny a z vrcholu hory budete mít městečko Vyšší Brod i s proslulým klášterem jako na dlani. Navíc, hned vedle trasy stezky se nachází obora s živoucími giganty, stádem bizonů. Tuhle příležitost si nemůžete nechat ujít!

Vyšebrodsko je jednoduše jako stvořené pro aktivní dovolenou, ať se rozhodnete pro tichá zákoutí přírody, sportovní výzvy nebo fascinující památky!

 

 


Sdílení