Datum: 27.6.2017 | Zhlédnuto: 900x

Po Lipensku můžete jezdit zdarma cyklobusem

Provoz startuje 1. 7. - 3. 9.

Turistický spolek Lipenska přichází na léto s novým projektem, dvěma linkami cyklobusů spojujícími celý region od Rožmberku nad Vltavou až po Novou Pec.


Turistický spolek Lipenska (TSL), jehož hlavní úlohou je pomáhat turistickému ruchu v oblasti Lipenska a vytvářet podmínky pro spolupráci regionu od Stožce po Rožmberk, přichází na léto s novým projektem. Jsou jím dvě linky cyklobusů, které spojují celý region od Rožmberku nad Vltavou až po Novou Pec.Hitem pak je, že každý kdo přijde do autobusu s turistickou kartou Lipno.card, pojede ZADARMO.

Léto na Lipensku je neodmyslitelně spojené s cyklistikou. Ať již jste rodina s malými dětmi, sportovci v pokročilejším věku, nebo nadšení polykači kilometrů v obtížných terénech. Pro vás pro všechny přináší TSL ve spolupráci s celým regionem nový produkt, kterým jsou cyklobusy. „Do kopců, na nejvyšší vrcholy se můžete i s kolem nechat vyvézt autobusem a pak dolů na kole pohodlně sjet až tam, kam Vám bude libo. Ráno autobusem na Jelení Vrchy nebo na Svatý Tomáš a dolů desítky kilometrů na kole, tam klidně návštěva hospůdky a naše odpolední spoje vás zase vyvezou nahoru k autu nebo do místa vašeho ubytování. To je produkt, kterým chceme potěšit tisíce návštěvníků,“ představuje turistickou novinku předseda Turistického spolku Lipenska Jiří Mánek.

Například z Jeleních Vrchů až do Rožmberka vede krásná trasa podél Schwarzenberského kanálu, po březích Lipna i řeky Vltavy. Měří 70 kilometrů a je prakticky celá z kopce nebo po rovině. Trasu je možné si zkrátit na řadě míst a je tak vhodná pro všechny kategorie cyklistů.

„Do nepříjemného stoupání na Vítkův Hrádek může jezdit na kole jenom trénovaný člověk. Léta jsem se tam chtěl na kole zajet podívat, ale už na to nemám sílu. Ale jestli mě tam nyní budete vozit cyklobusem a navíc s lipno kartou zadarmo, budu tam jezdit snad každý letní den, abych si to po těch létech pořádně užil“, pochvaluje si novinku pan Souček, senior z Vyššího Brodu.

„Letní autobusy spojují celý region spravovaný Turistickým spolkem Lipenska. Křižuje jím až 8 autobusů denně. Naprostou exkluzivitou je, že z Rožmberka nad Vltavou a Vyššího Brodu se ráno na Svatý Tomáš dostanete pouze našimi spoji. To otevírá nové možnosti pro obyvatele a turisty z těchto dvou měst“, říká Josef Šelepa, zástupce dopravce, který v regionu provozuje Jihočeský vodácký autobus a kterého TSL na léto najal.

Projekt je zajímavý zejména tím, že provozní ztrátu, která se očekává z provozu zdarma, zaplatí desítky lipenských subjektů, které se dokázaly domluvit na potřebnosti této v Česku nevídané nabídky. Mezi přispěvateli a podporovateli letních cyklobusů na Lipensku jsou Jihočeský Kraj (20%), lipenské obce (35%) a především lipenští podnikatelé a dopravce (45%). Na projekt Turistický spolek Lipenska z regionu získal téměř 500.000,- Kč, a to od více než 60 partnerů.

Text: Turistický spolek Lipenska

.. Jízdní řády cyklobusu

Foto: Turistický spolek Lipenska

 


Recommend
Sdílet na Facebooku
Doporučit známému
Vytisknou článek
Other news
... go to news