Datum: 26.7.2017 | Zhlédnuto: 1233x

Letní poštovní detektivka

Poštovní muzeum Vyšší Brod

Každý, kdo navštíví Poštovní muzeum, může pomoct poštmistru Mňácovi v pátráníČmuchat, slídit a čenichat v muzeu mohou děti i dospělí. Vyšebrodské strašidlo se letos opět probudilo po zimním spánku a mezi exponáty muzea hledá proradnou kočku, která dělá v muzeu samé neplechy. Naštěstí mu pomáhá poštovní holub Emil, zkušený fotograf. Ale které fotografie v albu jsou z muzea a kde se duch kočky ukrývá, už musí návštěvníci zjistit sami. Kdo úkol splní, toho čeká u pokladny razítko na osvědčení poštovního detektiva a odměna.

Poštovní detektivku připravilo Poštovní muzeum už po několikáté. Na výstavě Holubí pošta zjistíte, co poštovní holubi dovedou a že i fotografování pro ně není problém. Detektivka vás provede výstavou a v expozici si mimo jiné můžete vyzkoušet, jestli jsou rychlejší auta nebo poštovní holubi, a podívat se na areál Cisterciáckého kláštera z ptačí perspektivy.

V expozici Poštovního muzea uvidíte jednu z největších sbírek historických vozů a kočárů, staré poštovní úřadovny a spoustu dalších unikátních předmětů spojených s poštou a poštovní dopravou. Např. si můžete prohlédnout první dopravní značku nebo nejstarší poštovní schránku.


Recommend
Sdílet na Facebooku
Doporučit známému
Vytisknou článek
Other news
... go to news