Aktuality • Cisterciácké opatství Vyšší Brod

  Pohled na klášter nikdy neomrzí

  22. leden 2018 - Aktuality
  Dívat se na panorama Cisterciáckého opatství Vyšší Brod ze všech možných úhlů nikdy neomrzí, ať už je jakékoliv roční období, tahle perla Vltavy a celých jižních Čech je zatraceně fotogenická. Víkendová sněhová nadílka tomu ještě přidala!
 • Cestovatelské promítání - leden 2018 - Kanárské Ostrovy

  Cestovatelská promítání

  16. leden 2018 - Aktuality
  I letos se během zimních podvečerů můžete těšit na setkání s cestovateli, kteří vás provedou zajímavými místy z celého světa. Nenechte si ujít vzácnou příležitost setkat se s lidmi, kteří představovaná místa skutečně "zažili".
 • Malše romantická kráska - z cyklu povídání nad knihou

  Malše romantická kráska

  15. leden 2018 - Aktuality
  Přednáška z cyklu "Povídání nad knihou" s autorem publikace Malše romantická kráska proběhne v úterý 16. ledna v Klubu pod kinem.
 • 1. výšlap v novém roce 2018

  28. prosinec 2017 - Aktuality
  Prohlédneme si zrekonstruované poutní místo Maria Rast, nebude chybět občerstvení a oheň. Nazapomeňte dobroty na opečení a své vánoční cukroví - uděláme si společnou ochutnávku. Start v 10.00 o Rožmberské bránky kláštera
 • Vyšebrodský advent 2017

  Advent 2017

  13. listopad 2017 - Aktuality
  Advent ve Vyšším Brodě tradičně startuje rozsvícením vánočního stromu na náměstí o první adventní neděli. Děti se mohou těšit na mikulášskou nadílku. Vánoční inspiraci letos obohatí i speciální vepřové hody a koncert známé písničkářky Pavlíny Jíšové
 • Čištění turistických stezek Vyšebrodska 11. 11. 2017

  Lipnožurnál zve na čištění turistických stezek

  9. listopad 2017 - Aktuality
  V sobotu 11. listopadu se na Vyšebrodsku symbolicky zamykají turistické stezky jejich čištěním. K této tradiční akci se zapojuje vždy několik desítek dobrovolníků, kteří při procházce po vyšebrodských stezkách udělají dobrý skutek.
 • Život začíná po stovce - promítání festivalového filmu

  Život začíná po stovce - promítání festivalového filmu

  7. listopad 2017 - Aktuality
  Švédka Dagny má svůj vlastní blog, kam denně přispívá. Píše o všedních věcech, dopisuje si se svými přáteli a sem tam projede seznamky. Večer nezřídka vyráží na párty, kde nepohrdne sklenkou šampaňského...
 • Podzimní výšlap Vyšebrodskem 2017. Přes Žumberk až na Rožmberk

  Podzimní výšlap Vyšebrodskem

  12. říjen 2017 - Aktuality
  Tradiční podzimní výšlap Vyšebrodskem. Přibližně sedmikilometrová trasa zavede účastníky až do Rožmberka nad Vltavou. Projděte se úchvatnou podzimní krajinou v sobotu 14. října. V průběhu výletu poznávací soutěž o ceny!
 • Týden knihoven ve Vyšším Brodě

  Týden knihoven ve vyšebrodské knihovně

  2. říjen 2017 - Aktuality
  Týden knihoven se letos koná od 2. do 8, října. Ve Vyšším Brodě se v jeho rámci můžete těšit 3. 10. na Promítání s Jířím Cukrem o Novohradských horách a 5. 10. na Říjnové čtení s výtvarnou dílnou.
 • Kronikáři - stručné dějiny světa v muzikálu

  Kronikáři - muzikál Jihočeského divadla

  12. září 2017 - Aktuality
  Pro všechny milovníky představení na prknech, jež znamenají svět, jsme připravili zájezd do Jihočeského divadla na původní rodinný muzikál Kronikáři.

 • předchozí